Serwis z informacjami dla kobiet

Dieta dla dorosłej kobiety
Jako dorosła dama winnaś wiedzieć, iż choć wspólnie z wiekiem wymagasz mniej kalorii, to Twoje zapotrzebowanie na inne kompozycje odżywcze pozostaje niezmienione. Zdrowe żywienie w takim wypadku oznacza:
•    zdobycie dobrej równowagi składników odżywczych,
•    normowanie zażywanych kalorii oraz spalania ich przez przyjmowaną aktywność.

zdrowie

Zdrowe odżywianie może wspomóc w zapobieganiu lub opóźnianiu problemów zdrowotnych, które stają się coraz częstsze z wiekiem. Pospolite komplikacje zdrowotne kobiet w wieku średnim obejmują cukrzycę rodzaju 2, schorzenia serca, raka, nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi) i zaparcia – a słuszna zbilansowana dieta dla dojrzałej kobiety może znacznie zminimalizować ryzyko ich wystąpienia.

O czym dojrzała kobieta ma obowiązek pamiętać tworząc dietę?
W wieku średnim przede wszystkim należy jeść świadomie. Całkiem nie ma miejsca na mniej odżywcze, niskokaloryczne, wysokotłuszczowe bądź wysokocukrowe jedzenie, ponieważ już nie jesteś w stanie spalać tego tak, jak niegdyś.
Jeśli pragniesz zatroszczyć się o zbilansowaną dietę jeszcze bardziej – jedz obszerną gamę produktów spożywczych. Muszą one obejmować wszelkie grupy żywności – w ten sposób jest mniej możliwe, iż zjesz za dużo bądź za mało tego, czego Twój organizm potrzebuje.
Jedz również co najmniej trzy posiłki dziennie – trudno jest zdobyć wszelkie wymagane składniki odżywcze w ramach jednego bądź też dwóch pokarmów. Zresztą nawet są badania, jakie w przedstawiają, że osoby jedzące śniadanie i ogólnie spożywające regularne posiłki dużo rzadziej mają nadwagę. Skorzystaj z tych rad, bądź zdrowa oraz wyglądaj nadzwyczajnie!