Nowa restauracja na mapie Krakowa

Autentyczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny typ gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, treściwe i nie jest drogie. Bez wątpienia najczęściej jemy pasty. Mocniej wrażliwi smakują mniej znane potrawy – risotto, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w menu można znaleźć również nie tak typowe włoskie dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i jedzenie z różnych miejsc kraju. Najlepsza włoska restauracja stworzy naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać trunków. Obiad w charakterze włoskim koniecznie powinien zawierać też wino. Odrobina czerwonego wina to we Włoszech standard. La grande Mamma restauracja kraków Najbardziej typowe wina z Włoch to toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese a także cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać szeroką kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać indywidualność kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film