komplet czapka i szali

W dobie zakupów online oraz niezwykłej łatwości przewożenia przedmiotów z jednego końca świata do drugiego, artykuły ręcznie wykonane wyróżniają się wartością ze względu na swoją:

•    wyjątkowość,
•    tożsamość,
•    historię,
•    specyficzny wygląd.

Takie same, a jednak inne

szalik ręcznie robiony

   

Najlepszym tego przykładem (tym bardziej w związku ze zbliżającą się wielkimi krokami zimą) są ręcznie robione szaliki i czapki. Ich podstawowym pozytywem oraz założeniem jest to, że będziesz jedyną, która ma ten rzeczowy utwór – stąd zdecydowanie jest to moda dla wymagających. Nawet jeśli ich twórca stworzy taki sam model, to oraz tak będzie… Inny – choćby poprzez małe detale.

Ręcznie robione szaliki i czapki można ulokować gdzieś pomiędzy śliczną sztuką rzemieślniczą, a produkcją ekskluzywnej linii artykułów w bardzo niewielkiej liczbie. Są czymś w rodzaju limitowanej edycji czegoś, czego tak bardzo potrzebujesz. Tak w takim razie, na pewno każdy musi się zgodzić, że posiadanie ręcznie robionych szalików oraz czapek jest autentycznym przywilejem.

Wartość
Powszechnie wiadomo, że produkty ręcznie robione nie kosztują majątku. Czapki oraz szaliki wyprzedawane w sklepie na ogół kosztują odrobinę więcej – niemniej jednak wartość rzeczy nie sprowadza się wyłącznie do ich ceny. Najistotniejsze jest to, co dane produkty, dla kogo znaczą. Załóżmy na przykład, że jesteś właścicielką idealnego, ręcznie robionego szalika, jaki kupiłaś za 40 zł – z pewnością już nie zliczysz ile osób zapytało Cię, gdzie go nabyłaś, albowiem chcą taki sam model. Pomyśl o tym, czy wartość tego szala nie rośnie w trybie natychmiastowym? Cóż, jako że ludzie pytają o niego z tak wielkim zainteresowaniem, oznacza to, że byliby skłonni zapłacić około dwa razy większą cenę, żeby go mieć dla siebie. A fakt, że jest fenomenalny i bezprzykładny w swoim typu, intensyfikuje tę liczbę jeszcze bardziej, bowiem możliwość uzyskania tego samego szala jest bardzo, nadzwyczaj niska.

Rzeczy ręcznie robione to gatunek kunsztu, właśnie dlatego oprócz osobistej korzyści z ich posiadania ten sam fakt świadczy, że wspierasz tę drobną społeczność ludzi, która zajmuje się robieniem takich rzeczy. To wsparcie jest główne oraz tak ważne nie tylko dla tych osób, jakkolwiek również dla całej społeczności.

I na zakończenie…
Z pewnością znasz z autopsji sytuację, gdy cieszysz się z nowo zakupionego akcesorium, a później gwałtownie, spostrzegasz je na kimś innym i okazuje się, że wymarzona czapka wygląda na tej osobie poprawniej aniżeli na Tobie. Niezadowolenie z faktu, że tak kosztowna rzecz nie pasuje do ciebie tak nadzwyczaj, jak myślałaś – jest duże. Ręcznie robione szaliki oraz czapki oszczędzają Ci tego uczucia – będziesz je miała tylko dla siebie!